Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Zavřít menu +
0
přehled balíčků

Vyšetření spermií ("Muži činu")

Balíček obsahuje mikroskopické vyšetření ejakulátu (spermatu), u něhož se zkoumá objem a viskozita, koncentrace, pohyblivost a morfologie spermií.

Spermiogram je nedílnou součástí vyšetření plodnosti. V současnosti je skoro z poloviny problém při otěhotnění na straně muže. Jelikož se kvalita mužského spermatu stále zhoršuje, je vhodné se nechat vyšetřit, a to ideálně vícekrát, s několikaměsíčním odstupem (2-3 měsíce). Pokud se kvalita zhorší, je možné si nechat sperma zamrazit a nechat si ho pro budoucí potřebu. (umělé oplodnění)

U mikroskopického vyšetření ejakulátu (spermatu) se zkoumá objem a viskozita, koncentrace, pohyblivost a morfologie spermií. Výsledky jsou hodnoceny dle kritérií Světové zdravotnické organizace (WHO).

Základní informace k vyšetření:

  • Vyšetření se provádí 3-4 dny po pohlavní abstinenci.
  • Odběr ejakulátu se provádí ve speciální odběrové místnosti na spermiogramy.
  • Ejakulát se odebírá pomocí masturbace (autostimulací, onanií) do označeného kontejneru štítkem se svým jménem, příjmením.
  • Dbejte na to, aby ejakulát nebyl odebírán do kondomu, ale přímo do sterilního kontejneru.
  • Dbejte, aby byl ejakulát odebrán v celém objemu.
  • Nesmí být kontaminován menstruační krví, slinami, poševními sekrety nebo látkami obsaženými v kondomu (jsou spermicidní, zabíjejí spermie).
  • Doporučujeme v období abstinence nekouřit, nebrat žádná antibiotika ani hormony.

Důležité instrukce

Doporučujeme 3-4 denní pohlavní abstinenci.

Vyšetření v tomto balíčku (2)

Spermiogram

Podrobnosti

Odběr ejakulátu

Podrobnosti

Odběrová místa pro tento balíček (30)
Související balíčky

Aktuálně

S aplikací Nextlife máte o Vašem zdraví vždy přehled.

06.02.2020 | Přinášíme nové funkce nejen na webový portál, ale i do aplikace pro systém Android a IOS. Zdravotní rádci, sdílení dat s lékaři, karta pacienta, grafické znázornění vývoje výsledků v čase a mnoho dalšího. Neváhejte a vyzkoušejte.
CELÝ ČLÁNEK

Rozdáváme vouchery na vyšetření

07.01.2019 | Na leden a únor jsme pro vás přichystali vouchery na vyšetření zdarma. Sledujete náš Facebook!
CELÝ ČLÁNEK

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.