Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Zavřít menu +
0
Zpět na přehled

Proč jíst v rodinném kruhu

Proč si i během hektických dní najít čas na stolování s rodinou? Celá řada odborníků totiž zastává názor, že sejít se alespoň u večeře má velmi pozitivní vliv na naše fyzické i psychické zdraví. Nehledě na utužování vztahů s blízkými.

Proč jíst v rodinném kruhu

Společné stolování pomáhá dětem vybudovat si správné stravovací návyky. Způsob, jakým se stravujeme v dospělosti, jsme si totiž do značné míry osvojili právě už v dětství. Pokud si děti zvyknou, že je normální rychle zhltnout u televize cokoli, co je zrovna po ruce, pravděpodobně jim takový přístup ke stravování zůstane. Proto je důležité zvykat své potomky na přípravu zdravého jídla z primárních surovin, které potom sní celá rodina pospolu v klidu a pohodě.

V dnešní uspěchané době plné stresu si mnozí ani nenajdou chvilku, aby si se svou rodinou pořádně promluvili. Během stolování a samotné přípravy jídla je na rozhovor s dětmi či partnerem ideální příležitost. Bohužel dnes většina z nás nemá času nazbyt, i tak si ale můžeme dopřávat alespoň rodinné večeře. Poradíme vám, jak jim udělat místo i v tom nejnabitějším rozvrhu a zároveň zachovat jejich přínos pro vaše vztahy a zdraví:

  • Zvolte jednoduché, na přípravu nenáročné pokrmy, s nimiž vám mohou ostatní členové rodiny pomoci. Připravte třeba zeleninový salát, uvařte těstoviny s pestem, zeleninovou polévku nebo grilované ryby či drůbeží maso s nějakou lehkou přílohou.
  • Během společného stolování se vzdejte mobilních telefonů. Soustřeďte se jen na jídlo a na rozhovor se svými blízkými. Přestaňte aspoň na chvíli kontrolovat pracovní e-mail a novinky na sociálních sítích.
  • Poslouchejte pozorně, co vaši blízcí říkají. Možná se vám tahle rada zdá banální, ale je skutečně důležitá. Po náročném dni v práci máme občas tendenci poslouchat jen zběžně –jedním uchem tam a druhým ven. Odpovídáme jednoslovným „hm“ a vlastně ani pořádně nevíme, o čem je řeč. Úspěšná konverzace se však zakládá na naslouchání! Zkuste se během společné večeře skutečně soustředit, možná budete výsledkem sami překvapeni.

Aktuálně

Rozdáváme vouchery na vyšetření

07.01.2019 | Na leden a únor jsme pro vás přichystali vouchery na vyšetření zdarma. Sledujete náš Facebook!
CELÝ ČLÁNEK

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK

Nový startovací zdravotní balíček

04.01.2018 | Startovací balíček vám podá základní obraz o vašem zdravotním stavu.
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.