Zavřít menu +
0
přehled balíčků

Gilbertův syndrom

Tímto syndromem onemocní mezi 15. až 30. rokem života až 15 % naší populace. Jedná se o onemocnění, které se projevuje mírným zažloutnutím kůže a/ nebo nespecifickými zažívacími potížemi. Veškeré symptomy se zhoršují při zvýšeném fyzickém či psychickém vypětí (stres, únava). Pro udržení vaší kvality života je důležitá správná a rychlá diagnostika, která vás uchrání před zbytečným opa-kovaným lékařským vyšetřením a hledáním výše uvedených příčin.

Gilbertův syndrom, zkráceně GS, někdy též Meulengrachtův nebo Gilbert-Meulengrachtův syndrom, je dědičné onemocnění, které se projevuje nejčastěji mezi 15. až 30. rokem života, a to častěji u mužů, než u žen. Vyskytuje se až u 15 % populace.
Dochází při něm ke snížení aktivity enzymu, který odbourává bilirubin (který vzniká jako odpadní produkt při zanikání červených krvinek). Pokud není bilirubin rozpuštěn, nemůže být vyloučen a hromadí se tak v tkáních. Projevy jsou různé, může se objevit mírná žloutenka, která se zhoršuje s narůstajícím stresem a únavou, nebo při zvýšeném fyzickém či psychickém vypětí. Často je pozorována i bolest v oblasti jater a nespecifické zažívací potíže.

Vyšetření v tomto balíčku (2)

Gilbertův syndrom

Podrobnosti

Odběr krve ze žíly u dospělého nebo dítěte nad 10 let

Podrobnosti

Odběrová místa pro tento balíček (12)
Související balíčky

Aktuálně

S aplikací Nextlife máte o Vašem zdraví vždy přehled.

06.02.2020 | Přinášíme nové funkce nejen na webový portál, ale i do aplikace pro systém Android a IOS. Zdravotní rádci, sdílení dat s lékaři, karta pacienta, grafické znázornění vývoje výsledků v čase a mnoho dalšího. Neváhejte a vyzkoušejte.
CELÝ ČLÁNEK

Rozdáváme vouchery na vyšetření

07.01.2019 | Na leden a únor jsme pro vás přichystali vouchery na vyšetření zdarma. Sledujete náš Facebook!
CELÝ ČLÁNEK

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.