Zavřít menu +
0
přehled balíčků

Srdce jako zvon

Metabolický syndrom je častým onemocněním zásadně urychlující kornatění cév a může vyústit v závažné kardiovaskulární problémy. Nepodceňujte proto nadváhu, vyšší krevní tlak, zvýšenou hladinu tuků ani kolísavou hladinu krevního cukru – metabolický syndrom nebolí, o to závažnější však může mít následky.

O své srdce se příliš nestaráme. Každého třetího Čecha trápí několik srdečněcévních problémů současně, tzv. metabolický syndrom. Ten zásadně urychluje kornatění cév a může vyústit v závažné problémy, jako jsou angina pectoris, infarkt myokardu či cévní mozková příhoda. Nepodceňujte proto nadváhu, vyšší krevní tlak, zvýšenou hladinu tuků ani kolísavou hladinu krevního cukru – metabolický syndrom patří k onemocněním, která nebolí, o to závažnější však může mít následky.

Důležité instrukce

Stále platí, že je vhodné dostavit se k odběrům nalačno. Je však dobré před odchodem z domu vypít větší množství (alespoň čtvrt litru) vody nebo neslazeného čaje.

Pokud se chystáte na odběr krve, pamatujte, že byste kvůli správnému výsledku měli dodržet několik základních pravidel. Den před odběrem ani v den odběru se nedoporučuje fyzicky náročné cvičení, které by mohlo způsobit zkreslení výsledků. Den před odběrem kolem 16. hodiny byste měli omezit přísun některých potravin, které by se na výsledku testů mohly projevit – rozhodně se proto vyhněte alkoholu, čokoládě, ořechům. Doporučuje se lehká strava.

Vyšetření v tomto balíčku (9)

Glykémie

Podrobnosti

Celkový cholesterol

Podrobnosti

Triacylglyceroly

Podrobnosti

HDL-cholesterol

Podrobnosti

LDL-cholesterol

Podrobnosti

TSH

Podrobnosti

fT4-volný T4

Podrobnosti

Homocystein

Podrobnosti

Odběr krve ze žíly u dospělého nebo dítěte nad 10 let

Podrobnosti

Odběrová místa pro tento balíček (12)
Související balíčky

Aktuálně

S aplikací Nextlife máte o Vašem zdraví vždy přehled.

06.02.2020 | Přinášíme nové funkce nejen na webový portál, ale i do aplikace pro systém Android a IOS. Zdravotní rádci, sdílení dat s lékaři, karta pacienta, grafické znázornění vývoje výsledků v čase a mnoho dalšího. Neváhejte a vyzkoušejte.
CELÝ ČLÁNEK

Rozdáváme vouchery na vyšetření

07.01.2019 | Na leden a únor jsme pro vás přichystali vouchery na vyšetření zdarma. Sledujete náš Facebook!
CELÝ ČLÁNEK

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.