Zavřít menu +
0
přehled balíčků

Riziko vzniku krevní sraženiny (trombózy)

Balíček je vhodný zejména pro uživatelky hormonální antikoncepce a také osoby, které často létají na dlouhé vzdálenosti. Tromby (krevní sraženiny) mohou způsobovat uzavření cév, plicní embolii i infarkt srdce. Trombofilním stavům a komplikacím s nimi spojenými se lze ale částečně vyvarovat, pokud jsou diagnostikovány včas.

Riziko vzniku krevní sraženiny je velmi nebezpečné. Trombóza je plíživé onemocnění, které nebolí, ale má fatální následky. Tromby (krevní sraženiny) mohou způsobovat uzavření cév, plicní embolii i infarkt srdce – jedno z nejčastějších civilizačních onemocnění dnešní doby. U žen se pak navíc objevují problémy v době těhotenství, kvůli zvýšenému riziku preeklampsie, ale i potratů. Trombóza hrozí více i uživatelkám antikoncepce.

Poruchou koagulačního systému trpí 5 % evropské populace, trombofilním stavům a komplikacím s nimi spojenými lze ale předejít, pokud jsou diagnostikovány včas. K tomu slouží balíček, který odhalí nejčastější genetické predispozice pro trombózu.

Mutace v genu pro srážlivý faktor II (F II protrombin) je v naší populaci jedna z nejrozšířenějších genetických predispozic pro trombofilii (náchylnosti k tvorbě krevních sraženin, která může vést k uzavření cév, plicní embolii). Vyšetřované místo pro mutaci je na pozici číslo 20210 v genu F II.
Nejrozšířenější je Leidenská mutace. Vyšetřovaná mutace se nachází na pozici číslo 1691 v genu F V. Je definována záměnou aminokyseliny argininu za glutamin na 506. pozici (R506Q) této bílkoviny.

Vyšetření v tomto balíčku (3)

Leidenská mutace (FV Leiden) genu pro srážlivý faktor V

Podrobnosti

Mutace genu pro srážlivý faktor II (F II protrombin)

Podrobnosti

Odběr krve ze žíly u dospělého nebo dítěte nad 10 let

Podrobnosti

Odběrová místa pro tento balíček (5)
Související balíčky

Aktuálně

S aplikací Nextlife máte o Vašem zdraví vždy přehled.

06.02.2020 | Přinášíme nové funkce nejen na webový portál, ale i do aplikace pro systém Android a IOS. Zdravotní rádci, sdílení dat s lékaři, karta pacienta, grafické znázornění vývoje výsledků v čase a mnoho dalšího. Neváhejte a vyzkoušejte.
CELÝ ČLÁNEK

Rozdáváme vouchery na vyšetření

07.01.2019 | Na leden a únor jsme pro vás přichystali vouchery na vyšetření zdarma. Sledujete náš Facebook!
CELÝ ČLÁNEK

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.