Zavřít menu +
0
přehled balíčků

Neinvazivní genetické vyšetření plodu z krve matky

Test je založen na genetické analýze plodu prostřednictvím vyšetření DNA buněk placenty. Vzorek se odebírá z krve matky, z něhož je možné určit nejběžnější typy chromozomálních vad (Downův syndrom, Edwardsův syndrom, Patauův syndrom a vady vázané na pohlavní chromozómy X a Y). Jedná se o vyšetření DNA buněk z placenty.

Při tomto testu se ze vzorku krve těhotné ženy izoluje volná mimobuněčná DNA jejich plodu. Získaný vzorek DNA plodu je následně analyzován za účelem vyšetření postižení plodu nejčastějšími typy chromozomálních vad (Downův syndrom, Edwardsův syndrom, Pataův syndrom a vady vázané na pohlavní chromozómy X a Y).

Neinvazivní vyšetření plodu z krve matky (Neinvazivní prenatální testování, NIPT), jak už název sám napovídá, je vyšetření genetického vybavení plodu ze vzorku krve těhotné ženy, odkud se následně izoluje volná mimobuněčná DNA plodu. Tím je docíleno neinvazivního zákroku bez rizika potratu.
NIPT je spolehlivý test, který umožňuje odhalit nejčastější chromozomální odchylky, jako je Downův syndrom, Edwardsův syndrom, Patauův syndrom a vady vázané na pohlavní chromozómy X a Y.

Test se doporučuje pro všechny ženy, které mají zvýšené riziko chromozomální abnormality plodu, po IVF, věk nad 35 let, výskyt chromozomální abnormality v rodině, nebo pozitivní screeningový test v těhotenství na Downům syndrom, ale přitom mají normální ultrazvukový nález u plodu.

Důležité instrukce

Vyšetření doporučujeme udělat po ultrazvukovém vyšetření v I. trimestru nebo po provedení prvotrimestrového screeningu. Doporučujeme odběr provést v dopoledních hodinách od pondělí do čtvrtka.

Test není vhodný pro ženy po transplantaci kostní dřeně a méně jak 6 měsíců po transfuzi krve.

Vyšetření v tomto balíčku (2)

PANORAMA NIPT

Podrobnosti

Odběr krve ze žíly u dospělého nebo dítěte nad 10 let

Podrobnosti

Odběrová místa pro tento balíček (12)
Související balíčky

Aktuálně

S aplikací Nextlife máte o Vašem zdraví vždy přehled.

06.02.2020 | Přinášíme nové funkce nejen na webový portál, ale i do aplikace pro systém Android a IOS. Zdravotní rádci, sdílení dat s lékaři, karta pacienta, grafické znázornění vývoje výsledků v čase a mnoho dalšího. Neváhejte a vyzkoušejte.
CELÝ ČLÁNEK

Rozdáváme vouchery na vyšetření

07.01.2019 | Na leden a únor jsme pro vás přichystali vouchery na vyšetření zdarma. Sledujete náš Facebook!
CELÝ ČLÁNEK

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.