Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Zavřít menu +
0
Zpět na přehled

Chodit na psychoterapii je normální a může vám ušetřit dost času i starostí

​Pokud se vám rozbije auto a vy zrovna nejste automechanik, zřejmě s ním zajedete do servisu. Když vás začne bolet zub, asi si ho nebudete trhat sami doma, ale zajdete za zubařem. Pokud jste ovšem nespokojení nebo vám prostě jenom přijde, že život neprožíváte tak, jak byste chtěli, pak je řešení těžší.

Chodit na psychoterapii je normální a může vám ušetřit dost času i starostí

I když se sitauce mění, pořád ne každého napadne, že vnitřní nespokojenost se dá řešit podobně jako oprava auta nebo zubu. Prostě a jednoduše tak, že zajdete za odborníkem. Je to samozřejmě trochu zlehčující pohled na věc, nicméně něco na tom je – psychoterapeut je nestranný specialista a náplní jeho práce je mimo jiné posouvat lidi ve více či méně těžkých životních situacích dál.

Možná si řeknete, že kamarád u piva nebo kamarádka na kávě vás taky vyslechnou a taky vám s vašimi starostmi poradí. Ovšem nechali byste si od nich radit v případě bolavého zubu? Zřejmě ne. Zřejmě byste zašli za zubařem. Ovšem pokud se lidé cítí vyhořelí, nespokojení, nedaří se jim navázat dlouhodobý vztah, mají nevyřešené vztahy s rodiči nebo jakékoliv jiné problémy duševního rázu, obvykle se místo nestranného odborníka obrátí právě na své přátele.

Je samozřejmě dobře se přátelům se svými starostmi svěřit, ale protože se nejedná o nezávislé odborníky na lidskou psychiku, obvykle vám nemohou poskytnout tu úplně nejlepší a hlavně nestrannou radu. Může se stát, že se sice vymluvíte a sdělíte někomu svůj problém, nicméně jeho řešení stejně nenajdete a ráno vás bude tak akorát bolet hlava z přemíry vypitého alkoholu.

Pokud se na návštěvu psychoterapeuta podíváte čitě racionálně – berte ji jako servis vlastní hlavy. Rozbité auto nebo bolavý zub se také sami postupem času neuzraví, ale obvykle se jejich stav naopak ještě zhorší. S psychickými otázkami je to úplně stejné. Nicneděláním a čekáním je obvykle nijak nevyřešíte.

Konzultovat svou životní situaci s psychoterapeutem je proto naprosto normální.

Aktuálně

S aplikací Nextlife máte o Vašem zdraví vždy přehled.

06.02.2020 | Přinášíme nové funkce nejen na webový portál, ale i do aplikace pro systém Android a IOS. Zdravotní rádci, sdílení dat s lékaři, karta pacienta, grafické znázornění vývoje výsledků v čase a mnoho dalšího. Neváhejte a vyzkoušejte.
CELÝ ČLÁNEK

Rozdáváme vouchery na vyšetření

07.01.2019 | Na leden a únor jsme pro vás přichystali vouchery na vyšetření zdarma. Sledujete náš Facebook!
CELÝ ČLÁNEK

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.