Zavřít menu +
0
Zpět na přehled

Koronavirus se dál nezadržitelně šíří světem

Situace, kterou žádná generace našich rodičů ani prarodičů nepamatuje. Šířící se virus COVID-19 pomalu zasahuje celý svět a bohužel na něj také umírají tisíce lidí denně.

Tento virus byl poprvé zaznamenán na přelomu roku 2019 a 2020 v čínském městě WU-CHAN, který byl také ohniskem celé epidemie. Místní Wu-chanská tržnice je známá žalostnou hygienou a špatnými podmínkami uchování zvířat. Zřejmě právě od těchto zvířat nový virus také pochází.

V minulých letech byl například zaznamenán podobný typ viru zvaný SARS-Cov a MERS.

Jak se koronavirus projevuje?

Koronavirus má velmi podobné příznaky jako běžná chřipka. Zasahuje sliznice dýchacích cest a je pro něj typický suchý kašel a vyšší teplota. Pacienti pociťují bolesti hlavy, bolesti celého těla a hůře se jim dýchá a dokonce ztrácí čich a chuť. Velká část populace a zejména děti, jsou ve velké míře promořeni běžnými korona viry projevující se jako dětské chřipky, a proto může být nemoc velmi snadno zaměněna s obyčejnou chřipkou. Každý pacient může mít jiné příznaky. Někteří nakažení pacienti nemusí onemocnění téměř ani pocítit.

Inkubační doba je obecně uváděna kolem 2 až 14 dní. Může být ale i delší.

Virus se přenáší stejně jako chřipka kapénkovou formou. Proto je v dnešní době nejdůležitější, chránit sebe a své okolí nošením soušky nebo respirátoru. Další důležitým faktorem je důsledná, pravidelná desinfekce a mytí rukou.

Kriticky ohroženou skupinou jsou starší lidé, u kterých by ve spojitosti dalších onemocnění mohla mít nákaza fatální smrtelné následky. Další ohroženou skupinou jsou lidé s plicními onemocněními jako je například Astma bronchiale, CHOPN a lidé s nízkou imunitou.

Nakažení lidé by pak měli důsledně dodržovat nařízenou karanténu a nešířit dál toto virové onemocnění. V opačném případě hrozí milionové pokuty nebo i vězení.

V případě, že jste v minulosti přišli do kontaktu s nakaženou osobou, nebo jste trpěli udávanými příznaky, už nyní se můžete nechat otestovat na přítomnost protilátek koronaviru v těle.

https://www.nextlifeapp.cz/balicky/jsem-dostatecne-chranen-proti-korona-viru-covid-19

Aktuálně

S aplikací Nextlife máte o Vašem zdraví vždy přehled.

06.02.2020 | Přinášíme nové funkce nejen na webový portál, ale i do aplikace pro systém Android a IOS. Zdravotní rádci, sdílení dat s lékaři, karta pacienta, grafické znázornění vývoje výsledků v čase a mnoho dalšího. Neváhejte a vyzkoušejte.
CELÝ ČLÁNEK

Rozdáváme vouchery na vyšetření

07.01.2019 | Na leden a únor jsme pro vás přichystali vouchery na vyšetření zdarma. Sledujete náš Facebook!
CELÝ ČLÁNEK

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.