Zavřít menu +
0
Zpět na přehled

Novinky reformy primární péče platné od 1.1.2020

Praktičtí lékaři dostali úderem nového roku více kompetencí a nejsou již pouhými vypisovači žádanek vyšetření.

V ordinacích praktiků nastává několik změn. Reforma primární péče si klade za cíl zjednodušit životy pacientů, kdy bude možné odhalení některých závažných onemocnění již v ordinaci. Důsledkem by měla být následně kratší objednací doba u specialistů nebo ušetření času, který pacient stráví při jejich objíždění. Uleví se zejména lékařům, kteří působí v odlehlejších oblastech ČR a mají vzdálené laboratoře nebo odborné specialisty.

S jakými novinkami se můžete setkat?

Lékaři mohou nyní provádět některá vyšetření, které bylo dosud možné pouze u odborných specialistů.

Například při podezření na nebezpečnou žilní trombózu bude možné odhalit takřka okamžitě bez nutnosti odeslání pacienta do nemocnice. Praktičtí lékaři nyní disponují laboratorními testy, které toto riziko okamžitě vyloučí a je možné okamžitě nasadit patřičnou léčbu. K dispozici mají také testy, které jim pomohou odhalit blížící se srdeční selhání nebo riziko plicní embolie.

Dále pak nové širší spektrum léků, které byly dosud možné získat na předpis pouze u daného specialisty.

Nově se lékaři také budou starat o pacienty s prediabetem, což je stav který předchází cukrovce druhého typu. Včasné odhalení nastupující cukrovky u rizikových pacientů může nemoc oddálit nebo dokonce zcela odvrátit.

Včasný záchyt demence. Pacienti ve věku pětašedesát let až osmdesát let mají nyní jednou za dva roky nárok na provedení tzv. Mini-Cog testu, u kterého lékař prověří paměť, pozornost, koncentraci i řečové funkce, funkce myšlení a schopnost pochopení informací. Cílem testu je odhalit stav pacienta v co nejčasnějším stádiu demence a zachovat tak i nadále pacientovu samostatnost a dobrou kvalitu života.

Aktuálně

S aplikací Nextlife máte o Vašem zdraví vždy přehled.

06.02.2020 | Přinášíme nové funkce nejen na webový portál, ale i do aplikace pro systém Android a IOS. Zdravotní rádci, sdílení dat s lékaři, karta pacienta, grafické znázornění vývoje výsledků v čase a mnoho dalšího. Neváhejte a vyzkoušejte.
CELÝ ČLÁNEK

Rozdáváme vouchery na vyšetření

07.01.2019 | Na leden a únor jsme pro vás přichystali vouchery na vyšetření zdarma. Sledujete náš Facebook!
CELÝ ČLÁNEK

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.