Zavřít menu +
0
Zpět na přehled

Pozitivní účinky dárcovství krve nejen pro příjemce transfuze

Darováním krve si každý představí v první řadě dobrý skutek. Ano, darováním této nejvzácnější tekutiny, můžeme pomoci spousty lidem. Navíc máme pravidelný přehled o našem zdraví díky podrobnému vyšetření odebrané krve.

Mnoho dárců bere tento proces jako svůj osobní rituál, kterým prochází několikrát do roka. Spolu s volným dnem v práci a dalšími jinými benefity.

Jen málo dárců si však uvědomuje, že darováním krve pomáhají taky sobě samotným. Zejména pokud chodí pravidelně.

Pozitivní účinky darování krve

Zlepšuje se průtok krve: Díky pravidelnému darování krve se může zlepšit průtok krve cévami a snižuje se tak šance na vznik arteriálního zablokování. U pravidelných dárců je prokázána menší pravděpodobnost výskytu infarktu, mrtvice i rakoviny.

Redukce hmotnosti: Je to až překvapivé, ale i darování krve má příznivý vliv na snížení tělesné váhy. Při odběru krve může člověk spálit až 650 kalorií. Tato metoda by však rozhodně neměla být prvotním důvodem dárcovství krve.

Regulace železa v krvi: Je prokázáno, že každý 200. člověk trpí nadměrnou hodnotou železa v krvi. Toto onemocnění je známo jako „ Hemochromatóza“. Právě pravidelné dárcovství krve pomáhá tyto nadbytečné hodnoty železa v krvi snižovat a zamezovat tím možnému špatnému fungování krevních cév.

Prevence rakoviny: Právě snížením železa, které je spojeno s vysokým počtem volných radikálů v těle, může docházet ke snížení rizika vzniku onkologických onemocnění.

Říká se, že se dárci dožívají vyššího věku: Tento fakt nikdy nikdo neprokázal, ale každý dárce bude mít minimálně příjemný pocit z dobrého skutku. Jeden celý odběr může pomoci až pěti lidem.

Dárcovství krve má samozřejmě svá pravidla a není pro každého. Každý dárce musí splňovat spoustu podmínek a především být zcela zdráv.

Aktuálně

S aplikací Nextlife máte o Vašem zdraví vždy přehled.

06.02.2020 | Přinášíme nové funkce nejen na webový portál, ale i do aplikace pro systém Android a IOS. Zdravotní rádci, sdílení dat s lékaři, karta pacienta, grafické znázornění vývoje výsledků v čase a mnoho dalšího. Neváhejte a vyzkoušejte.
CELÝ ČLÁNEK

Rozdáváme vouchery na vyšetření

07.01.2019 | Na leden a únor jsme pro vás přichystali vouchery na vyšetření zdarma. Sledujete náš Facebook!
CELÝ ČLÁNEK

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.