Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Zavřít menu +
0
Zpět na přehled

Trápí vás hlad nebo pocení? Zkontrolujte si štítnou žlázu

Únava, bušení srdce, pocení nebo naopak zimomřivost, úbytek svalové hmoty, hlad nebo ospalost. Tak se nejčastěji projevují poruchy štítné žlázy. Neléčená štítná žláza může dokonce vést k neplodnosti či postižení srdce. Onemocnění trápí až pětkrát častěji ženy než muže a v ČR trpí onemocněním až 5 % populace. Víte, jak jste na tom? Otestovat se můžete v rámci vyšetření Funguje moje štítná žláza, jak má?

Trápí vás hlad nebo pocení? Zkontrolujte si štítnou žlázu

Hormony štítné žlázy významně ovlivňují metabolismus všech živin (cukrů, tuků a bílkovin), zasahují do energetické rovnováhy organismu (zvyšují energetický výdej) a jejich přiměřené množství je nutné pro správnou funkci všech orgánů a tkání organismu po celý život.

„Když štítná žláza nevytváří správné množství hormonů, objevují se první obtíže. Jestliže je štítná žláza málo aktivní, produkuje méně hormonů, a to vede ke stavu, který se nazývá hypotyreóza,“ vysvětluje MUDr. František Musil, odborný garant projektu NEXTLIFE, v rámci online projektu se dají zakoupit balíčky vyšetření.

Vyšetření Funguje moje štítná žláza, jak má? obsahuje vyšetření hormonu TSH, volného hormonu T4 (tyroxin) a hladiny Anti-TPO, které při zvýšení značí autoimunitní onemocnění štítné žlázy. Vyšetření je nebolestné, jde pouze o náběr krve.

Ospalost? Zimomřivost? Štítná žláza je pomalá!

Opakem málo aktivní štítné žlázy je pak příliš aktivní orgán. Takzvaná hypertyreóza. Zatímco u „pomalé štítné žlázy“ jsou příznakem ospalost, zimomřivost, únava, svalová slabost, chladná a suchá kůže, vypadávání vlasů, pokles libida, zpomalení srdeční činnosti, poruchy menstruačního cyklu či porucha paměti, u „rychlé štítné žlázy“ se k příznakům řadí rychlá srdeční akce a poruchy srdečního rytmu (nejčastěji fibrilace síní), bušení srdce, pocení, nesnášenlivost tepla, nervozita, nespavost, únava, úbytek svalové hmoty a svalová slabost, kůže bývá jemná, často teple opocená. „Lidé mají často i nekvalitní, jemné vlasy, dochází k jejich řídnutí a někteří jedinci hubnou a jiní mají pocity hladu až tzv. "vlčí hlad" a s tím spojené přibývání na váze, ženy mají nepravidelný menstruační cyklus a muži řeší poruchy plodnosti,“ doplňuje MUDr. František Musil.

Nechte se vyšetřit! Balíček můžete zakoupit ZDE

Aktuálně

Rozdáváme vouchery na vyšetření

07.01.2019 | Na leden a únor jsme pro vás přichystali vouchery na vyšetření zdarma. Sledujete náš Facebook!
CELÝ ČLÁNEK

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK

Nový startovací zdravotní balíček

04.01.2018 | Startovací balíček vám podá základní obraz o vašem zdravotním stavu.
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.