Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Zavřít menu +
0
Zpět na přehled

Tři tipy, díky kterým budete v novém roce šťastnější

Univerzální návod na to, jak být šťastný, samozřejmě neexistuje. Je ale pár tipů, které sice nezajistí doživotní štěstí za všech okolností, náladu vám ale určitě zvednou. Výhoda je, že se nejedná o nic složitého. Do praxe tyhle tři rady můžete zapojit bez větší námahy okamžitě po přečtení tohoto článku.

Tři tipy, díky kterým budete v novém roce šťastnější

Koutky vzhůru

Chcete zvednout náladu? Zkuste nejprve pozvednout koutky svých úst. I když se vám to může zdát jako nesmysl, lidský mozek nedokáže tak úplně rozlišit falešný úsměv od toho pravého. Pokud aktivujete obličejové svaly, které používáte při úsměvu, podráždíte v mozku centra, jež jsou spojena s pozitivními emocemi. 

Zjednodušeně řečeno chemie v mozku zareaguje na práci obličejových svalů a vaše nálada se zlepší, třebaže vám to teď vůbec nezní věrohodně. Zkuste tedy každé ráno začít tak, že se sami na sebe zeširoka usmějete do zrcadla. A pokaždé, když se na vás během dnes začne snášet splín, vytáhněte koutky vzhůru. Stejným směrem se vydá i vaše nálada.

Buďte vděční

Občas si ani neuvědomujeme, co všechno dobrého ve svém životě máme, dokud to neztratíme. Pak už je ovšem pozdě cokoliv měnit. Existuje ale způsob, jak si všechny tyhle hezké věci, které máme tendenci občas přehlížet, připomínat a těšit se z nich.

Slyšeli jste někdy pojem deník vděčnosti? Když si budete pravidelně zapisovat, za co jste byli daný den vděční, naučíte se dle některých psychologů přikládat pozitivním prožitkům větší váhu. Při zpětném pročítání takového deníku si navíc uvědomíte, kolik věcí v životě vás může činit šťastnými. Než večer usnete, zkuste místo mobilního telefonu vytáhnout notýsek a sepsat pár věcí, za které jste v té chvíli vděční. I kdyby to bylo třeba jen to, že máte teplou peřinu, když je venku mráz.

Hýbejte se

Určitě už jste někdy slyšeli, že díky fyzické aktivitě se vyplavují endorfiny, a proto pravidelné sportování přispívá k pocitu štěstí. Nemusíte ale hned začít běhat maraton nebo si pořídit permanentku do posilovny. Stačí, když každý den do svého rozvrhu zařadíte svižnou procházku. Ideální je, pokud si navíc do sluchátek pustíte oblíbenou hudbu a nasadíte ostřejší tempo. Chůze je pro člověka přirozený pohyb, takže při ní můžete vypnout mozek a vychutnávat si jen příjemné pocity.

Aktuálně

Nyní je možné si objednat i jednotlivé metody vyšetření!

10.01.2018 | Chybí vám ve vybraném zdravotním balíčku konkrétní metoda? Nebo byste si rádi zakoupili jen konkrétní metody vyšetření na doporučení vašeho lékaře? To není žádný problém. Kromě objednávání celých balíčků je nyní nově možné objednat si i jednotlivé metody vyšetření. Kde jednotlivé metody naleznete? V horní liště přejdete na "Objednávku zdravotních balíčků" a přepnete se na "Jednotlivá vyšetření". Pak už jen pokračujete v nákupu jak jste zvyklí. Pokud jste u nás ještě nikdy žádné vyšetření nenakupovali a nevíte si rady, můžete se podívat třeba na stručný nebo podrobný návod "Jak na NextLife App".
CELÝ ČLÁNEK

Nový startovací zdravotní balíček

04.01.2018 | Startovací balíček vám podá základní obraz o vašem zdravotním stavu.
CELÝ ČLÁNEK

Listopadové bezplatné vyšetření cukru v krvi

06.11.2017 | Od 20. do 29. listopadu si může každý nad 18 let objednat zdravotní balíček pro vyšetření hladiny cukru v krvi. V rámci projektu Zdraví národa, je toto vyšetření bezplatné! Proč jít na vyšetření? S cukrovkou neboli diabetem 2. typu se u nás léčí více než 900 tisíc pacientů a jejich počet každým rokem narůstá. Bohužel se mezi nimi čím dál častěji objevují i mladí lidé. Laboratorní vyšetření hladiny cukru čili glukózy v krvi je prvním krokem vedoucím k odhalení této zákeřné nemoci. Ověřte si nyní zcela zdarma, zda se onemocnění cukrovkou netýká i vás.
CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ...

Už máte naši aplikaci?

Mějte své zdraví pod kontrolou přímo ve svém chytrém telefonu.
Aplikace NEXTLIFE je nyní dostupná ZDARMA v App Store i v Google Play.