Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
0 0 Kč RegistrovatPřihlásit se /
XZavřít menu
Články - zajímavosti nejen o zdraví

Tři tipy, díky kterým budete v novém roce šťastnější

04.01.2018

Univerzální návod na to, jak být šťastný, samozřejmě neexistuje. Je ale pár tipů, které sice nezajistí doživotní štěstí za všech okolností, náladu vám ale určitě zvednou. Výhoda je, že se nejedná o nic složitého. Do praxe tyhle tři rady můžete zapojit bez větší námahy okamžitě po přečtení tohoto článku.

Koutky vzhůru

Chcete zvednout náladu? Zkuste nejprve pozvednout koutky svých úst. I když se vám to může zdát jako nesmysl, lidský mozek nedokáže tak úplně rozlišit falešný úsměv od toho pravého. Pokud aktivujete obličejové svaly, které používáte při úsměvu, podráždíte v mozku centra, jež jsou spojena s pozitivními emocemi. 

Zjednodušeně řečeno chemie v mozku zareaguje na práci obličejových svalů a vaše nálada se zlepší, třebaže vám to teď vůbec nezní věrohodně. Zkuste tedy každé ráno začít tak, že se sami na sebe zeširoka usmějete do zrcadla. A pokaždé, když se na vás během dnes začne snášet splín, vytáhněte koutky vzhůru. Stejným směrem se vydá i vaše nálada.

Buďte vděční

Občas si ani neuvědomujeme, co všechno dobrého ve svém životě máme, dokud to neztratíme. Pak už je ovšem pozdě cokoliv měnit. Existuje ale způsob, jak si všechny tyhle hezké věci, které máme tendenci občas přehlížet, připomínat a těšit se z nich.

Slyšeli jste někdy pojem deník vděčnosti? Když si budete pravidelně zapisovat, za co jste byli daný den vděční, naučíte se dle některých psychologů přikládat pozitivním prožitkům větší váhu. Při zpětném pročítání takového deníku si navíc uvědomíte, kolik věcí v životě vás může činit šťastnými. Než večer usnete, zkuste místo mobilního telefonu vytáhnout notýsek a sepsat pár věcí, za které jste v té chvíli vděční. I kdyby to bylo třeba jen to, že máte teplou peřinu, když je venku mráz.

Hýbejte se

Určitě už jste někdy slyšeli, že díky fyzické aktivitě se vyplavují endorfiny, a proto pravidelné sportování přispívá k pocitu štěstí. Nemusíte ale hned začít běhat maraton nebo si pořídit permanentku do posilovny. Stačí, když každý den do svého rozvrhu zařadíte svižnou procházku. Ideální je, pokud si navíc do sluchátek pustíte oblíbenou hudbu a nasadíte ostřejší tempo. Chůze je pro člověka přirozený pohyb, takže při ní můžete vypnout mozek a vychutnávat si jen příjemné pocity.


< zpět na přehled
NEXTLIFE Odběrová pracoviště
Zde naleznete přehled všech odběrových pracovišť zapojených do projektu Nextlife
PŘEHLED ODBĚROVÝCH PRACOVIŠŤ...
Odběr novinek
Pečujte aktivně o své zdraví a buďte stále v obraze. Nechte si zasílat aktuality a upozornění na nové zdravotní balíčky, články a novinky ze světa laboratorní péče nové generace.